SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Ljusstakar + fruktskål 8772155
nr 877 2155
Ljusstakar + fruktskål
3 delar, tenn, diameter: 20, höjd: 13-22
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2014
kl 18:45:56
22/2 10:10:37
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn